در این مقاله بخوانید

شمع‌ها در گذشته به عنوان یک منبع نور خوب کاربرد خیلی زیادی داشتند و میتوان گفت کل جامعه از آن استفاده میکردند اما بعد از پیشرفت تکنولوژی و آمدن منابع نوری الکترونیک شمع‌ها کاربرد خود را از دست دادند. با این حال شمع‌ها هنوز بسیار پر‌استفاده هستند فقط کاربردشان عوض شده. امروزه شمع‌ها کاربرد‌های خاصی مانند استفاده از آن به عنوان تزیینات خانه‌ها ، خوشبو کردن فضا ، استفاده شدن در مراسمات مختلف ، آرامش بخش بودن و… دارند.

همه این کاربرد‌ها باعث شده که شمع‌ها هر روز طرفدارنشان بیشتر و بیشتر شده و به همین دلیل انواع شمع‌ها بیشتر شده و این شمع‌ها متنوع بین دوستداران بسیار فروش خوبی دارند به طوری که شمع سازی به یک شغل جذاب تبدیل شده. اگر شما هم علاقه مند به این حرفه هستید روی دوره آموزش شمع سازی کلیک کنید.

در ادامه قرار است باهم انواع شمع‌ها را ببینیم و توضیحاتی راجب آن‌ها بدهیم تا با آن‌ها آشنا شویم.

انواع شمع‌ها و کاربردهایشان + عکس شمع‌های مختلف

انواع شمع‌ها و ویژگی‌های آن‌ها

•شمع‌های عطری:

همانطور که گفته شد یکی از کاربرد‌های شمع‌ها امروزه استفاده از آن‌ها به عنوان خوشبو کننده است در روند ساخت این شمع‌ها اسانس عطر مورد نظر به شمع اضافه شده و مورد استفاده میکنند.

این شمع‌ها چه به صورت خاموش و چه روشن عطر خود را پخش میکنند البته که در حال سوختن عطر بیشتری آزاد میکنند.

انواع شمع‌ها و ویژگی‌های آن‌ها

•شمع‌های تولد :

خب این نوع شمع را فکر کنم همه ما با آن آشنا باشیم این شمع روی کیک تولد قرار میگیرد و در این جشن دوست داشتنی نقش مهمی دارند و یکی از محبوب ترین نوع آن‌ها شمع های به شکل عدد هستند.

شمع های تولد

•شمع‌ ژله ای:

در ساخت این نوع شمع‌ها از پارافین مخصوص استفاده میشود که باعث میشود شمعی شفاف داشته باشیم و بتوانیم درون آن تزیینات مورد نظر خود را قرار بدهیم و همچنین این شمع‌ها به صورت حباب دار و بی حباب تولید میشوند.

شمع ژله ای

•شمع‌ آنجل:

بعد از ساخت این نوع شمع ، شمع‌ها را به طرح‌هایی جذاب و جالب میتراشند همچنین با رنگ مناسب تزیین میکنند تا جلوه خوبی داشته باشد. این شمع‌ها در زیبایی دکوراسیون خانه شما تاثیر زیادی دارند.

شمع‌ آنجل

•شمع‌ وارمر:

شمع‌های کوچک و جذابی که میتوانند به مهمونی‌های شما فضایی گرم و جذاب ببخشد یکی از ویژگی‌های این شمع‌ها این است که دیر میسوزند و میتوانید به مدت چندین ساعت بسوزد و به دلیل وجود ظرف قطره‌های پارافین هم برای شما مشکلی ایجاد نمیکند. این شمع‌ها برای تزیین میز غذا ، ایجاد فضایی رمانتیک ، گرم نگه داشتن غذا و… استفاده کرد.

شمع‌ وارمر

•شمع‌ فانتزی:

این نوع شمع‌ها با استفاده از قالب های خاص به اشکال مختلف درست میشوند و جنبه تزیینی دارند معمولا این شمع‌ها قیمت‌های بالایی دارند و به شکل‌های مخلتف مانند گل‌ها ، عروسکی ، ساختمان‌ها و هر شکل دیگری فروخته میشوند.

شمع‌ فانتزی

•شمع‌ دکوپاژ:

این نوع شمع‌ها بعد از ساخت یه طرح زیبا و جذاب روی آن‌ها کشیده میشود و این طرح اگر به خوبی اجرا شود محصول یک شمع بسیار زیبا است که کاربرد تزیینی دارد.

شمع‌ دکوپاژ

•شمع‌ مناسبتی:

همانطور که در بالا اشاره کردیم شمع‌ها در مناسبت‌های مختلف مانند عروسی ، ترحیم ، برخی عزاداری‌ها و… استفاده میشوند که بسته به نوع مناسبت رنگ و طرح شمع تغییر میکند.

شمع‌ مناسبتی

نتیجه گیری

 امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده و به شناخت شما نسبت به شمع‌ها و استفاده‌ای که از آن‌ها میشود کمک کرده باشد.