در این مقاله بخوانید

انتخاب عطر مناسب برای خودتان ممکن است با این حجم از تنوع عطر‌ها سخت به نظر بیاید اما این نگران نباشید با خواندن این مقاله میتوانید عطری مناسب شخصیت و تیپ استایل خود انتخاب کنید.

شاید به نظر اغراق آمیز بیاید این حرف اما زدن یک عطر خوب زندگی شما را تغییر میدهد شما بعد از استفاده از یک عطر مناسب تاثیر آن را هم در روابط اجتماعی خود هم روحیه خودتان خواهید دید.

برای انتخاب یک عطر مناسب در ابتدا شما باید عطر را بشناسید و با اصطلاحات مرتبط آشنا شوید بعد از آن با در نظر گرفتن فصل و محل زندگی عطر مناسب شخصیت و استایل خود را انتخاب کنید.

# اگر به ساخت عطر علاقه مند شدید یا از همین الان میخواهید وارد این کسب و کار شوید به شما دوره آموزش عطر سازی  که توسط سایت موما تامین شده است را پیشنهاد میکنیم.

راهنمای خرید عطر| مناسب استایل و شخصیت شما

نت عطر چیست؟

عطر‌ها از مواد و رایحه‌های مختلفی تشکیل شده است که این رایحه‌ها میزان فراریت متفاوتی دارند و بنابرین عطر در گذر زمان رایحه متفاوتی خواهد داشت. عطرها از سه نت اولیه ، میانی ، پایانی تشکیل شده اند که هرکدام از آنها میزان زمانی ماندگاری دارند و پس از اتمام هرکدام نت بعدی شروع میشود اگر ماندگاری عطر را 24 ساعت در نظر بگیرید زمان نت‌ها تقریبا به صورت زیر است

# نت اولیه: 20 تا 30 دقیقه ابتدایی استفاده از عطر، این بو را حس خواهید کرد.

# نت میانی: بعد از اتمام نت اولیه این نت شروع میشود و تا 40 تا 60 دقیقه ادامه میابد.

# نت پایانی: و در آخر بعد از اتمام نت میانی این نت شروع میشود و تا پایان باقی می ماند.

برای تشخیص نت‌های یک عطر شما میتوانید آن را روی پوستتان اسپری کنید اولین بویی که حس میکنید همان نت اولیه معمولا این نت معمولا ماندگاری ندارد و شما را برای نت‌های بعدی آماده میکند. پس از اتمام نت اولیه شما نت میانی را حس میکنید که بیشتر یک رایحه مکمل برای نت پایانی است.

آرام آرام بعد از گذشت زمان رایحه جدید را حس میکنید که این رایحه همان نت پایانی است که یک رایحه ملایم و ماندگار است و به دلیل ماندگاری بالا به این نت ، نت اصلی نیز میگویند.

نت عطر چیست؟

در هر فصل چه عطری بزنیم؟

انتخاب عطر به عوامل زیادی بستگی دارد یکی از تاثیر گذار ترین این عوامل آب و هوا و فصل است شما  در انتخاب عطر باید دمای هوا و فصلی که در آن هستید را در نظر بگیرید

بهار: در فصل بهار معمولاً از عطرهایی با رایحه‌های تازه و گلی استفاده می‌شود. عطرهایی با نت‌هایی مانند گل سنبل، گل رز، یاسمن و سبزیجات معطر می‌توانند مناسب باشند.

تابستان: در فصل تابستان، عطرهای خنک و خنک کننده مورد توجه هستند. عطرهایی با نت‌های مرکباتی مانند لیمو، پرتقال و نت‌های ترش و خنک می‌توانند در این فصل مناسب باشند.

پاییز: در فصل پاییز، ممکن است عطرهایی با رایحه‌های گرم و دلپذیر مورد علاقه باشند. عطرهایی با نت‌های چوبی، عود، وانیل و ادویه‌ها می‌توانند در این فصل مناسب باشند.

زمستان: در فصل زمستان، معمولاً از عطرهای سنگین و گرم استفاده می‌شود. عطرهایی با نت‌های مشک، عود، نعناع هندی و چوب صندل می‌توانند در این فصل مناسب باشند.

نکته: به طور کلی شما باید با توجه به دما گرم بودن یا سرد بودن عطر خود را انتخاب کنید. در هوای سرد ،عطر‌های گرم و هوای گرم ، عطر‌های سرد را انتخاب کنید.

در هر فصل چه عطری بزنیم؟

انتخاب عطر براساس شخصیت

درونگرا: افراد درون گرا معمولا به عطرهایی با راحیه‌های سنگین و تلخ علاقه دارند و از عطر‌های تند و قوی دوری میکنند اگر شما درونگرا هستید عطر‌هایی با رایحه چوب، توتون ، نعنا و میخک پیشنهاد میشود.

برونگرا: این افراد بیشتر به عطر‌هایی با رایحه شیرین و گرم و معمولا رایحه‌های تند علاقه دارند این افراد میتوانند از عطر‌هایی با رایحه های ادویه ای، زنجبیل، دارچین، عود استفاده کنند.

رومانتیک: اگر شما یک عطر برای موقعیت رومانتیک میخواهید و به شما عطر با رایحه گلی و شیرین پیشنهاد میکنیم، می‌توانید از عطرهایی با نت‌های گل رز، یاسمن، وانیل و مشک استفاده کنید.

ماجراجویی: اگر شما یک فرد ماجراجوی هستید و دوست دارید عطری با رایحه تند و مرکباتی داشته باشید، می‌توانید از عطرهایی با نت‌های لیمو، نعناع هندی، اسطوخودوس و چوب صندل استفاده کنید.

پرانرژی: اگر شما یک شخصیت پرانرژی هستید، می‌توانید از عطرهایی با رایحه مرکباتی و تند با نت‌هایی مانند لیمو، پرتقال، نت‌های چوبی و مشک استفاده کنید.

برای تیپ و استایل های مختلف چه عطری بزنیم؟

خب در ادامه برای استایل های مختلف به شما برای انتخاب عطر کمک میکنیم و یک عطر هم به شما معرفی میکنیم اما دقت کنید هدف این مقاله آشنایی با عطرها و معرفی رایحه ها  است.

کلاسیک و اداری: برای این استایل، عطرهایی با رایحه‌های چوبی، مشک، وانیل و گل رز مناسب هستند. (تام فورد ارکید)

شیک و مدرن: برای این استایل، عطرهایی با رایحه‌های خنک و تازه مانند لیمو، نعناع هندی، نت‌های دریایی و چوبی مناسب هستند. (کرید اونتوس، دیور ساواج)

اسپرت: برای این استایل، عطرهایی با رایحه‌های مرکباتی، چوبی، نت‌های تند و تازه مناسب هستند. مانند(ورساچه اروس)

مجلسی و رسمی: برای این استایل، عطرهایی با رایحه‌های گرم و دلپذیر مانند عود، چوب صندل، تنباکو و مشک مناسب هستند. ( مانند باکارات رژ )

برای تیپ و استایل های مختلف چه عطری بزنیم؟

چطور از بین این همه عطر انتخاب کنم

انتخاب عطر مناسب زمان بر هست اگر میخواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید پیشنهاد ما خرید عطر گرمی است تا عطر یا عطر های مناسب خود را پیدا کنید و بعد یک پرفیوم اصل خوب تهیه کنید.

نتیجه گیری

شما با مطالعه و رعایت نکات بالا و زمان گذاشتن میتوانید عطر مناسب خود را پیدا کنید و به شما قول میدهم هر روز علاقه شما به عطر ها بیشتر شود. به طوری که حتی به درست کردن عطر خاص خودتان هم فکر خواهید کرد.