در این مقاله بخوانید

آموزش صفر تا صد آرایش صورت

آرایش صورت یکی از هنرهایی است که از هزاران سال پیش وجود داشته است. با این حال، در این قرن و قرن قبل، تکنیک‌های آرایشی و مد پیشرفت زیادی کرده است. تنوع لوازم آرایش و تکنیک‌های خاص آرایشی سبب شده که بسیاری از افراد به سراغ آموزش تخصصی میکاپ بروند تا این هنر را با دقت و جزئیات بیشتری یاد گرفته و در زندگی خود از آن استفاده کنند.

اگر به دنبال دوره آموزشی میکاپ میکاپ هستید می‌توانید صفر تا صد آرایش صورت را در همین صفحه یاد بگیرید.

برای آموزش آرایش صورت به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای یادگیری آرایش صورت به موارد زیر نیاز دارید:

  • اشتیاق: اشتیاق اولین و آخرین حرف را در یادگیری هر هنری می‌زند.
  • لوازم مناسب: لوازم آرایش صورت بسیار متنوع هستند. اما برای شروع لازم نیست همه آن‌ها را داشته باشید. لوازم آرایشی که برای شروع ضروری هستند شامل موارد زیر می‌باشند: 

1. کرم مرطوب‌کننده صورت

2. پرایمر (چشم و صورت)

3. فونداسیون (کرم پودر)

4. پرایمر

5. رژ گونه

6. خط چشم

7. پالت سایه

8. ریمل

9. رژ لب

10. پودر فیکسر

  • یک مدل مناسب: پیشنهاد ما این است که از خودتان شروع کنید. صورت خود را بشناسید و برای یادگیری آرایش صورت از خود شروع کنید.
  • تمرین: تمرین کردن نقش بسیار مهمی در یادگیری آرایش صورت دارد. از آن‌جا که آموزش تخصصی میکاپ یک هنر محسوب می‌شود، برای یادگیری آن باید تمرین زیادی داشته باشید.

آموزش صفر تا صد آرایش صورت

اگر همه موارد بالا را دارید، وقت آن است که دوره آموزشی میکاپ را شروع کنیم. برای این کار صورت خود را تمیز کنید و در یک اتاق پر نور روبروی آینه بنشینید. سپس مراحل زیر را گام‌به‌گام طی کنید.

مرحله اول: بستن موها

موهای خود را ببندید و از روی صورت جمع کنید تا فرم صورت شما کاملا مشخص شود.

مرحله دوم: مرطوب‌کردن صورت

حالا مقدار کمی کرم مرطوب‌کننده را به شکل نقطه‌ای روی صورت خود بزنید و سپس آن را پخش کرده، ماساژ دهید تا کاملا جذب شود. نباید کرم مرطوب‌کننده را پشت چشم بزنید؛ زیرا سبب لغزش آرایش می‌شود.

مرحله سوم: پرایمر

مقدار کمی از پرایمر صورت را به‌صورت نقطه‌ای روی پوست خود بزنید و سپس به‌آرامی پخش کنید. همین کار را با پرایمر دور چشم نیز انجام دهید.

توجه: مقدار پرایمر نباید زیادی باشد در غیر این صورت به‌جای تثبیت آرایش، سبب لغزنده‌شدن و سر خوردن مواد آرایشی می‌شود.

مرحله چهارم: فونداسیون

حالا مانند مراحل قبل، فونداسیون یا همان کرم پودر را روی پوست خود بزنید و با نوک انگشتان، برس و یا پد آن را کاملا پخش کنید تا یکنواخت شود. مقداری کافی از فونداسیون استفاده کنید (نه زیاد و نه کم). همچنین فونداسیون را پشت پلک خود نمالید.

توجه: برای انتخاب رنگ فونداسیون به رنگ پایه صورت خود توجه کنید و بر اساس شکل زیر، فونداسیون را خریداری نمایید.

مرحله پنجم: سایه

برای کشیدن سایه ابتدا با استفاده از برس سایه، رنگ تیره‌تر را در یک سوم خارجی پلک بمالید. پایه مژه باید کاملا رنگ بگیرد. همچنین اگر پلک شما پف‌کرده است، رنگ تیره را تا وسط پلک بالا ببرید.

سپس سایه با رنگ متوسط را در یک سوم داخلی اعمال کنید. سعی کنید سایه را ظریف بزنید تا تیغه بینی یا بالای چین پلک رنگی نشود.

در مرحله بعدی روشن‌ترین سایه از همین طیف را به قسمت وسط پلک زده و سپس با یک برس تمیز همه رنگ‌ها را با هم مخلوط کنید تا مرز آن‌ها از بین برود.

توجه: سایه‌ها انواع مختلفی دارند. از نظر بافت سایه‌ها به انواع پودری، کرمی و مایع و از نظر رنگ به انواع خنثی، درخشان، مات و پر از پیگمنت تقسیم می‌شوند. توصیه ما این است که برای شروع از سایه‌های پودری استفاده کنید و یک رنگ واحد با سه توناژ را انتخاب نمایید. برای مثال دودی (با سه طیف رنگ)، قهوه‌ای (با سه طیف رنگ) یا آبی

توجه: سایه باید قبل از خط چشم کشیده شود تا از براقیت آن نکاهد.اگر هم بعد از خط چشم سایه می‌زنید، خط چشم دوباره باید تکرار شود.

مرحله ششم: خط چشم

برای کشیدن خط چشم، چشمی که قصد دارید بیرون آن خط بکشید را بسته و با دست موافق گوشه آن را به سمت بیرون بکشید. سپس خط چشم را در دست مخالف گرفته و از گوشه داخلی چشم شروع کنید. یک خط نازک، چسبیده به پلک و موازی آن بکشید و انتهای آن را مقداری ضخیم کرده و به سمت بالا امتداد دهید.

توجه: خط چشم انواع مختلفی مانند مایع، مدادی، ماژیکی، ژلی و قلمی دارد که هرکدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. اما توصیه ما به شما برای آموزش آرایش صورت این است که در ابتدا از خط چشم مدادی استفاده کنید و در مراحل بعدی به ترتیب به سراغ خط چشم ماژیکی، قلمی، ژلی و سپس مایع بروید.

مرحله هفتم: ریمل

ریمل را باز کرده و آن را به‌شکل افقی بگیرید. سپس برس را به قسمت پایه مژه‌ها برده و به شکل افقی تکان دهید تا مژه‌های این قسمت به‌خوبی سیاه شوند. در مرحله بعدی درحالی‌که برس را می‌چرخانید آن را به سمت نوک مژه‌های بکشید. این کار را چند بار تکرار کنید.

توجه: بهتر است قبل از ریمل از فرمژه استفاده کنید تا مژه‌های شما فرم بگیرد.

مرحله هشتم: رژ گونه

از یک برس مخصوص رژگونه با سر گرد استفاده کنید. گونه‌های خود را به داخل بکشید تا استخوان گونه مشخص شود. حالا در امتداد خط گونه رژ گونه را بکشید. میزان پخش‌کردن رژ گونه به سمت شقیقه و یا بینی وابسته به فرم صورت است. می‌توانید از شکل زیر به عنوان راهنما استفاده کنید.

توجه: رژگونه‌ها نیز در انواه پودری، کرمی و مایع موجود هستند؛ اما بهتر است برای شروع از انواع پودری استفاده کنید.

مرحله نهم: رژ لب

رژ لب را برداشته و از قسمت داخلی لب به سمت بیرون بمالید. می‌توانید با یک خط لب هم‌رنگ گوشه‌های خارجی را صاف کنید.

توجه: رژ لب‌ها نیز در انواع مختلف مایع، جامد و کرمی موجود هستند که می‌توانید از همه انواع آن‌ها به‌عنوان مبتدی استفاده کنید.

 

مرحله دهم: فیکسر

یک برس تمیز را به مقدار کمی از پودر فیکسر آغشته کرده و و سپس پودر اضافی را با تکان‌دادن برس بگیرید. سپس برس را به‌شکل ضربه‌ای روی صورت بزنید تا آرایش فیکس شود.

توجه: فیکسر به صورت اسپری نیز موجود است.

همان‌طور که می‌بینید، آرایش صورت مراحل مشخصی دارد. اگرچه آموزش تخصصی میکاپ در همین موارد خلاصه می‌شود، اما می‌تواند نکات ریز و دقیق بسیاری داشته باشد. این نکات ویژه نتایج نهایی را مشخص کرده و به کار زیبایی می‌دهند.