در این مقاله بخوانید

همه علاقه مندان به عطر زمانی را به دنبال ساخت عطر مخصوص به خودشان بودند و میخواستند یک رایحه جذاب و خاص مخصوص به خودشان را داشته باشند و همینطور خیلی از افراد به دلیل حساسیت به عطر‌های شیمیایی به دنبال ساخت یک عطر خاص و طبیعی برای خود هستند. این عطر‌ها نه تنها شیمیایی و حساسیت زا نیستند بلکه در کنار بوی خوب آرامش بخش نیز هستند.

در ادامه روش ساخت چهار نوع عطر که به راحتی در خانه میتوانید درست کنید را به شما میگوییم البته اگر به دنبال یک آموزش حرفه‌ای و کسب درآمد از عطر‌سازی هستید روی آموزش عطرسازی کلیک کنید تا به دنیای جذاب عطر‌سازی و درآمد عالیه آن وارد شوید.

عطر پرتقال دارچین

عطر پرتقال دارچین

•مواد لازم:

# پوست پرتقال

# چوب دارچین

# هل

# روغن بادوم

# ظرف شیشه ای کوچک

•روش ساخت:

ظرف شیشه ای خود را به اندازه 10 سی سی از روغن بادوم پر کرده. به اندازه نصف قاشق چایی خوری پوست پرتقال را رنده کرده و داخل روغن بیندازید. سپس یک تیک چوب دارچین به آن اضافه کنید و در شیشه را ببندید. به مدت دو روز صبر کنید تا بوی خود را پس بدهد سپس یک دانه هل سالم را اضافه کنید به روغن و یه هفته صبر کنید.

عطر شما اکنون آماده شده این عطر طبیعی و دوست داشتنی را روی پوست خود اسپری کنید و لذت ببرید.

عطر گل رز
[wcirp posts="20412" name="آموزش عطر سازی در خانه+مدرک معتبر"]

عطر گل رز

•مواد لازم:

# آب نصف لیوان

# الکل 8/1 لیوان

# گل برگ رز عطری (تقریبا شش گل)

•روش ساخت:

گل برگ‌ها را از ساقه جدا کرده و در کاسه‌ای بریزید بعد از آن آب و الکل را مخلوط کرده و کمی از آن روی گل برگ‌ها میریزید با استتفاده از هاون (بهتر است هاون سنگی استفاده کنید) گل برگ‌ها را له کرده و در چند مرحله آب و الکل رااضافه کنید بر روی کاسه بشقابی بگذارید و حدود ده ساعت زمان بدهید تا گلبرگ‌ها عطر خود را پس بدهند.

حال مواد را از صافی رد کنید دقت داشته باشید که گل برگ‌های له شده را با دست فشار دهید تا هیچ آبی در آن باقی نماند. عطر شما آماده شد میتوانید از آن بر روی پوست و لباس خود اسپری کنید (مواظب باشید روی لباس شما لکه نیفتد) حتی میتوانید آن را روی بالشت خود اسپری کنید تا خوابی آرام و با کیفیت داشته باشید.

عطر گل رز ( روش دوم )

عطر گل رز ( روش دوم )

•مواد لازم:

# آب

# گل برگ رز عطری (تقریبا شش گل)

•روش ساخت:

گل برگ‌ها را جدا کرده و با آب خالی بشویید سپس در یک قابلمه بریزید و تا روی گلبرگ‌ها آب بریزید  قابلمه را روی حرارت ملایم بگذارید حدود دو ساعت بجوشد بعد از آن گل برگ‌ها را با یک تور بردارید و آب باقی مانده را از صافی رد کنید و در یک شیشه نگه داری کنید. به همین راحتی عطر شما آماده است این عطر بسیار آرامش بخش بوده و برای خوشبو کردن هوا نیز میتواند استفاده شود.

عطر گل بنفشه

عطر گل بنفشه

•مواد لازم:

# گل بنفشه

# روغن نارگیل (تصفیه شده یا روغن نارگیل طبیعی با عطری شیرین)

•روش ساخت:

آزاد سازی عطر بنفشه کار سختی است ولی اگر روش زیر را با دقت انجام بدهید میتوانید از این عطر فوق العاده لذت ببرید. بهتر است بدانید بوی بنفشه با بوی نارگیل ترکیب خوبی میشود و حتما نیاز نیست از روغن تصفیه شده استفاده کنید. گل‌های بنفشه تازه را روی یک پارچه پهن کنید تا شبنم روی گل برگ‌ها گرفته شود سپس روی یک سینی روغن نارگیل منجمد شده را به قطر یک سانتی متر پخش کنید.

گل‌های بنفشه را روی روغن ریخته و پخش کنید یک سینی دیگر را روی روغن قرار داده و فشار دهید و دور سینی ها سلفون بپیچید و 48 ساعت بگذارید باقی بماند. بعد از چهل و هشت ساعت گل‌ها را با دقت از روی روغن بردارید.

سپس دوباره بنفشه‌های تازه دیگری روی روغن قرار بدهید و دوباره مراحل بالا را تکرار کنید.این کار را سه تا چهار بار تکرار کنید و بعد روغن باقی مانده را در یک ظرف شیشه‌ای بریزید آن را روی پوست خود بمالید و از عطر محشر آن لذت ببرید.

آموزش ساخت عطر در خانه

جمع بندی

شما با تهیه اسانس‌های طبیعی و روغن‌های پایه بدون بو با استفاده از آن‌ها هم میتوانید عطر‌های خوب و با کیفیتی بسازید اما ما در این مقاله سعی کردیم تماما با مواد طبیعی آموزش ساخت عطر را بدهیم تا خیال شما از بابت طبیعی بودن عطر راحت باشد. امیدوارم از عطر دست‌ساز خود لذت ببرید.