در این مقاله بخوانید

پاک کردن رنگ مو موضوعی است که ممکن است برای هرکسی که موی خود را رنگ کرده مسئله شود و مخصوصا یک آرایشگر باید تجربه و تسلط کافی روی این موضوع را داشته باشد. در این مقاله سعی میکنیم چند روش خانگی بی خطر را به شما بگیم تا شما به راحتی بتونید نسبت به پاک کردن رنگ موهای خود در خانه اقدام کنید.

دقت داشته باشید اگر شما قصد آرایشگری و رنگ کردن مو را دارید دونستن روش‌های زیر برای شما لازم هست پس به شما دوره آموزشی آموزش تخصصی رنگ مو  که توسط سایت موما تامین شده را پیشنهاد میکنیم.

روش های پاک کردن رنگ مو

لازم به ذکر است قبل استفاده از هر ماده ابتدا تست کنید که پوست شما به آن ماده حساسیت نداشته باشد برای این کار میتوانید کمی از آن ماده را به بخشی از پوست صورت خود بزنید تا در صورت داشتن حساسیت متوجه شوید.

پاک کردن رنگ مو با آبلیمو

پاک کردن رنگ مو با آبلیمو

مواد مورد نیاز: آب لیمو یا قطعات لیمو

روش انجام: موهای خود را با آب لیمو کاملا مرطوب کرده و تا 15-20 دقیقه با پلاستیک یا کلاه حمام موه‌ها را بپوشانید و بعد با آب و صابون بشویید بهتر است از آبلیمو طبیعی یا لیمو تازه استفاده کنید.

پاک کردن رنگ مو با قرص ویتامین سی

پاک کردن رنگ مو با قرص ویتامین سی

مواد مورد نیاز: قرص ویتامین سی ، آب
روش انجام: به مقدار مساوی قرص له شده و آب را ترکیب کنید تا به یک خمیر برسید اگر حس میکنید خمیرتان سفت است کمی آب به آن اضافه کنید.

خمیر را روی موی سر بمالید و 20-25 دقیقه صبر کنید پس از آن موهای خود را با آب گرم بشویید.

پاک کردن رنگ مو با سرکه سفید

پاک کردن رنگ مو با سرکه سفید

مواد مورد نیاز: سرکه سفید ، آب ، شامپو تقویتی
روش انجام: یک فنجان آب با یک فنجان سرکه را ترکیب کرده و موهای خود را با آن خیس کنید 20 دقیقه با پلاستیک یا کلاه حمام بپوشانید موها را سپس آبکشی کنید.

# توجه داشته باشد ممکن است نیاز شود بیش از یک بار از این محلول استفاده کنید. و همینطور بعد از دو الی سه بار استفاده از این محلول توصیه میشود از شامپو تقویتی برای موهای خود استفاده کنید.

پاک کردن رنگ مو با مایع ظرفشویی

پاک کردن رنگ مو با مایع ظرفشویی

مواد مورد نیاز: مایع ظرف شویی ، آب ، نرم کننده
روش انجام: همانند شامپو از مایع ظرف شویی استفاده کرده و کف به وجود آمده را برای 5 دقیقه حفظ کنید. احتمالا خودتان بعد از شستن موهایتان با استفاده از مایع ظرفشویی متوجه نیاز به یک نرم کننده میشوید.

پاک کردن رنگ مو با شامپو ضد شوره و جوش شیرین

پاک کردن رنگ مو با شامپو ضد شوره و جوش شیرین

مواد مورد نیاز: شامپو ضد شوره ، جوش شیرین
روش انجام: جوش شیرین و شامپو ضد شوره را مخلوط کرده و  آن را به موهای از قبل خیس خود بمالید و 6-8 دقیقه منتظر بمانید پس از آن آبکشی کنید.

به صورت کلی استفاده از شامپوی ضد شوره به تنهایی نیز از بین برنده رنگ مو میتواند باشد ولی با تعداد دفعات تکرار بالاتر.

رنگ موهایم پاک نمیشود چیکار کنم؟؟؟

توجه داشته باشد که این روش ها قرار نیست معجزه کنند و بستگی به نوع موها و رنگ موی شما میزان پاک کنندگی آنها متفاوت است درکل بسته به تاثیر آن‌ها چند باری آن کار را تکرار کنید تا به رنگ مو مطلوب خود برسید.

جمع بندی

بهترین راه برای پاک کردن رنگ مو صبر است که با شستشو مداوم و رشد مو ها رنگ طبیعی مو برگردد اما در صورت عجله داشتن روش های بالا میتوانند  به شما کمک کند اما اگر پاسخگو نبود حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کند.

و در آخر اگر دیگر نمیخواهید مجبور به پاک کردن رنگ مو خود باشید با خواندن مقاله انتخاب رنگ مو با الگو گرفتن از سلبریتی ها ، رنگ مو مناسب خود را انتخاب کنید.