در این مقاله بخوانید

تراریوم‌ها محلی مناسب برای نگه داری گیاهان است اما باید توجه داشته باشید که گیاهانی را انتخاب کنید برای تراریوم تون که با توجه به شرایط دما و رطوبت و نور و… مناسب باشد. شرایط خاص تراریوم باعث شده که یک سری گیاهان بسیار خوب در تراریوم‌ها ماندگاری داشته باشند اگر شما علاقه به ساخت تراریوم دارید یا در حال آموزش ساخت تراریوم هستید آشنایی با این گیاهان برای شما از واجبات است. در دوره آموزشی وبسایت موما تراریوم شما می‌توانید با انواع گیاهان و نحوه ساخت انواع تراریوم آشنا شوید.

10 گیاه مناسب تراریوم

10 گیاه مناسب تراریوم

•پیله آ

گیاهی کوچک و جذاب که تا 40 سانتی متر رشد میکند و به رطوبت خوبی نیاز دارد و همینطور نور غیر مستقیم و کمی نیاز دارد این موارد باعث شده که این گیاه برای تراریوم بسیار مناسب باشد. توجه داشته باشید که رطوبت بیش از اندازه خاک باعث پوسیدگی ریشه این گیاه میشود همچنین نور مستقیم خورشید باعث سوختن برگ‌ها و از بین رفتن گیاه میشود.

10 گیاه مناسب تراریوم

•فیتونیا

عالی برای تراریوم به خصوص تراریوم بسته که رطوبت بالایی دارد این رطوبت باعث میشود فیتونیا رشد و سلامت خوبی داشته باشد این گیاه به رطوبت خیلی زیاد و نور فیلتر شده نیاز دارد از جمله دلایل خرابی این گیاه میتوان به آفت‌ها اشاره کرد پس بهتر است هر چند روز برگ‌های گیاه را چک کنید تا مطمئن شوید حشره‌ای به آن نچسبیده باشد.

در صورت مشاهده آفت اقدام به خرید سم مناسب و سم پاشی گیاه کنید.

10 گیاه مناسب تراریوم

•سینگلیوم

این گیاه رو شما میتونید داخل تراریوم‌های آبی هم قرار بدید چون اگه ریشه این گیاه در آب هم باشد رشد میکند. این گیاه رطوبت خیلی بالا را نمی پسندد پس بهتر است در تراریوم های باز نگه داری شود هم چنین به علت سایز بزرگی که دارد شما با توجه به تراریوم خود ممکن است نیاز به هرس کردن این گیاه باشد.(میتوانید ساقه هرس شده را قلمه هم بزنید)

10 گیاه مناسب تراریوم

•هاورتیا

این گیاه دارای چندین مدل از قبیل هاورتیا گورخری و هاورتیا برفی و… است. این گیاه به طور کلی گیاهی خشکی دوست است و با برخی ساکولنت ها و کاکتوس‌ها میتواند تراریوم صحرا خوبی را برای شما فراهم کند.

10 گیاه مناسب تراریوم

•پتوس

معروف ترین رونده آپارتمانی را شما میتوانید در تراریوم نیز نگه داری کنید این گیاه با نیاز نوری فیلتر شده و رطوبت متوسط گزینه خوبی برای تراریوم شماست و  شما میتوانید به راحتی هر حالتی به این گیاه بدهید در نتیجه با کمک خلاقیت شما این گیاه به تراریوم شما جلوه خوبی میدهد.

10 گیاه مناسب تراریوم

•گیاهان هوازی

شما در تراریوم خود میتوانید از گیاهان هوازی مانند تیلاندسیا نیز استفاده کنید. نگه داری گیاهان هوازی راحت است برای نیاز آب خود این از رطوبت محیط استفاده میکند ابته اگر از تراریوم باز استفاده میکنید بهتر است هفته ای دوبار آن را اسپری کنید.

10 گیاه مناسب تراریوم

•سرخس

سرخس ها به به دلیل نیاز رطوبتی بالا در شهر های کویری و خشک در خانه‌ها به سختی نگه داری میشود اما در تراریوم بسیار خوب باقی می‌ماند و رشد میکند البته لازم به ذکر است این گیاه نیز به دلیل رشد زیاد نیاز به هرس به موقع دارد تا ظاهر تراریوم شما حفظ شود.

10 گیاه مناسب تراریوم

•بنفشه آفریقایی

این گیاه با گل های زیبای خودش میتواند جلوه خیلی خوبی را به تراریوم شما بدهد. این گیاه رطوبت زیادی را دوست دارد در نتیجه بسیار مناسب تراریوم های بسته است. بنفشه آفریقایی با دریافت نور غیر مستقیم زیاد به بیشترین میزان گل دهی خودش میرسد.

10 گیاه مناسب تراریوم

•کالیسیا

در روند ساخت تراریوم برای زیباتر کردن آن بهتر است از گیاهانی با رنگ برگ‌های متفاوت و سایز برگ‌های متفاوت استفاده کنید به همین دلیل گیاه کالیسیا بسیار مناسب شماست بهتر است این گیاه را در تراریوم باز استفاده کنید . هر یک الی دو ماه نوک ساقه ها را هرس کنید تا گیاه شما قوی تر شود.

10 گیاه مناسب تراریوم

•پپرومیا چروک

گیاهی با نیاز رطوبت بالا و نیاز نور کم و آبیاری زیاد همه این ها باعث شده پپرومیا چروک یکی از بهترین و مناسب ترین گیاهان برای تراریوم باشد. شما میتوانید از این گیاه در تراریوم بسته و باز استفاده کنید.