در این مقاله بخوانید

یکی از مهم‌ترین مواردی که شما به عنوان تتو کار باید به خوبی آموزش دیده و در انجام آن مهارت داشته باشید؛ انجام خطوط بعد دار است که در ادامه نحوه‌ی صحیح ترسیم این خطوط را همراه با مراحل آن به شما عزیزان آموزش داده‌ایم. به راحتی می‌شود با خط‌های بعد دار خط لبخند را ایجاد نمود؛ در واقع خط لبخند همان خط‌های بعد دار است.

برای اجرای خط‌ های بعد دار ابتدا سوزن RM را گذاشته و درجه پاور را 5 و نیم تا 6 تنظیم می‌کنیم. ابتدا چند خط یکدست رسم می‌کنیم و در ادامه شروع به حجم پردازی می‌کنیم؛ به این صورت که از خط‌ های داخلی شروع کرده و به زدن قسمت‌های بیرونی خط‌وط ادامه می‌دهیم. توجه داشته باشید برای حجم پردازی باید پرده پرده تیره کنید؛ پس در ابتدا مثل همیشه با زدن رنگ کمرنگ شروع می‌کنیم.

یکی از نکات بسیار مهم و تاثیر گذار در بعد سازی این است که از دو طرف خط مورد نظر، باید حجم پردازی را انجام دهید تا کاملا طبیعی به نظر برسد. به این موضوع دقت کنید که زاویه‌ی سایه‌ها حتما باید 45 درجه باشد تا رد سوزن بر روی پوست باقی نماند.

آموزش خطوط سایه بُعد دار برای (تتو) تاتو بدن

مراحل گام به گام آموزش سایه زدن تاتو

•با نقاشی کردن آغاز کنید :

برای اینکه بتوانید یک تتو کار حرفه‌ای با مهارت‌های بسیاد زیاد شوید؛ اول از همه باید نقاشی کردنتان خوب باشد و لرزش دست نداشته باشید. سایه زدن برای تاتو یک استعداد از پیش تعیین شده نیست و شما به راحتی می‌توانید با تمرین، مهارت درست سایه زدن را به دست بیاوردید. سایه زدن برای تاتو فرق چندانی با سایه زدن برای یک نقاشی ندارد پس تا می‌توانید با تمرین کردن لرزش دست خود را کم کنید.

حتی اگر تاتو کار با تجربه‌ای هستید سعی کنید با تمرین زیاد میزان فشار دست خود را تنظیم کنید تا در هنگام تاتو زدن به مشکلی بر نخورید. علاوه بر موارد ذکر شده، سعی کنید همیشه به یک شیوه تمرین نکنید تا برای هر نوع تاتویی آماده باشید. اگر در موارد بالا مشکلی ندارید و به دنبال طرح خفن هستید به صفحهخفن ترین و پر طرافدارترین طرح  (تتو) تاتو بدن و صورت  (2023) ” سر بزنید.

مراحل گام به گام آموزش سایه زدن تاتو

•روی پوست مصنوعی تمرین کنید :

 پس از اینکه در سایه زدن روی کاغذ تبحر پیدا کردید؛ می‌توانید با تمرین روی پوست مصنوعی این مهارت را در خود افزایش دهید. با توجه به شباهت زیادی که پوست مصنوعی به پوست طبیعی دارد، بعد از چند بار تمرین میزان فشاری که لازم است وارد کنید را به دست می‌آورید.

•سوزن مناسبی انتخاب کنید :

انتخاب سوزن مناسب در زیبایی و طبیعی جلوه دادن تاتو تاثیر به سزایی دارد. برای مثال سوزن‌های کوچک سایه‌های ملایم‌تری ایجاد می‌کنند. این سایه‌ها رنگ را بیشتر نشان می‌دهد و جلوه خاصی به تاتو می‌بخشد.

نکته: در هنگام سایه زدن، عرض سوزن نباید بیشتر از یک میلی متر باشد!

•سرعت دستگاه را به درستی انتخاب کنید :

در هنگام سایه زدن باید به سرعت دستگاه توجه کنید؛ هرچه سرعت دستگاه کمتر باشد باعث می‌شود سایه ملایم‌تری بزنید و هرچه سرعت دستگاه بالاتر رود، سایه مورد نظر تیره‌تر شده و عمق بیشتری به خود خواهد گرفت.

سرعت دستگاه را با توجه به طرح و سایه مورد نظر مشتری باید تنظیم کنید تا عمق سایه مطابق با میل مشتری باشد.

مراحل گام به گام آموزش سایه زدن تاتو

چند نکته برای ترسیم بهتر سایه بعد دار تاتو

1_ روشنی و تیرگی در زیبایی و جذابیت تاتو تاثیر زیادی دارد. بهتر است قبل از شروع کار از مشتری در این خصوص که چقدر می‌خواهد سایه‌ی تاتو روشن باشد بپرسید تا در آخر کار به مشکلی برنخورید.

2_ برای بعضی از تاتوهای رنگی نیز، ممکن است نیاز باشد سایه بزنید. در این موقعیت بهتر است از رنگ‌های مکمل برای سایه زدن استفاده کنید تا نتیحه‌ی بهتری به دست آید.

3_ سایه زدن و طرح اصلی تاتو نباید در یک جلسه انجام شود. بهتر است اجازه دهید تا زخم طرح اولیه خوب شود و بعد با دقت و تمرکز بیشتری سایه را به کمک خطوط بعد دار رسم کنید.

4_ برای اینکه سایه تمیز و طبیعی برای تاتو طراحی کنید بهتر است از مرکز تاتو شروع کرده و به صورت دورانی به سمت لایه‌های بیرونی حرکت کنید. فراموش نکنید که قسمت‌های عمیق و تیره‌ به فشار بیشتری نیاز دارند.

5_ به جای اینکه سوزن تاتوی خود را درهنگام تغییر میزان تیرگی سایه عوض کنید، سر سوزن را داخل آب مقطر فرو کنید تا رنگ دانه‌های مشکی به خاکستری تبدیل شودند. با این راه حل مرز بین سایه‌های تیره و روشن، طبیعی تر به نظر خواهد رسید.

6_ در ابتدا اگر تنظیم و تغییر فشار دست در هنگام سایه زدن سخت است؛ می‌توانید حجم رنگ مورد نیاز را درون دستگاه تغییر دهید.

چند نکته برای ترسیم بهتر سایه بعد دار تاتو

سخن آخر

اگر حس می‌کنید آموزش‌های رایگان داخل گوگل یا یوتیوب کمکی به پیشرفت شما نمی‌کند. می‌توانید با آموزش صفر تا صد تاتو به صورت مرحله به مرحله و بدون هیچ پیش زمینه‌ای از مرحله مقدماتی به مرحله پیشرفته برسید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی آموزش تاتو حرفه‌ای رفته و هر اطلاعاتی اعم از بازار کار، درآمد و… را در مورد تاتو به دست آورید.