در این مقاله بخوانید

 محبوبیت سنگ مصنوعی در سال‌ های اخیر رو به افزایش است ، از این رو به مرور زمان بازار مصرف خوبی را به خود اختصاص می دهد . این محبوبیت و بازار مصرف ، دلیلی شده که برخی از شرکت ها و مراکز اقدام به تولید و ساخت سنگ مصنوعی نمایند تا به نوعی بتوانند جوابگوی نیاز مردم باشند. همه این عوامل باعث بالا رفتن درامد حاصل از سنگ مصنوعی می شود پس به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

بهترین راه رو برای شروع انتخاب کن !

با افزایش تقاضای مردم ، نیاز به تولید سنگ مصنوعی بوجود می آید . از آن جا که این فرصت شغلی مناسب بوجود آمده ؛ بهترین فرصت پیش روی شما قرار گرفته است . تولید سنگ مصنوعی آنچنان دشوار نیست و هر فردی می تواند به یک تولید کننده تبدیل شود . ما این آموزش را در اختیار شما قرار داده ایم تا به یکی از تولیدکنندگان این صنعت تبدیل شوید . برای دریافت این آموزش که به همراه مدرک بین المللی برای شما فراهم شده است

روی اموزش تولید و ساخت سنگ مصنوعی کلیک کنید 

درامد سنگ مصنوعی چقدر است ؟ بازار کار سنگ مصنوعی ایران

در ابتدا باید ببینیم که شما چه انتظاری از این کسب و کار دارید ! هرکدام از حوزه های مختلف سنگ مصنوعی درامد خاص خود را دارد . برای شروع کار شما نیاز به زمان دارید و شاید این تا سه الی شیش ماه هم به طول بکشد تا به اصطلاح جا بیفتید و خاک صحنه بخورید .

همانطور که گفته شد برای شروع کار به سرمایه هنگفتی نیاز ندارید و این یک مزیت بسیار خوب برای شما است تا کسب و کار خودتارن شروع کنید . هر چه تجهیزات و ابزار شما پیشرفته تر باشد و تنوع قالبی شما بالا باشد مسلماً درامد حاصل از سنگ مصنوعی شما نیز بالاتر می رود .

درامد سنگ مصنوعی در شاخه های درامد کارگاه سنگ مصنوعی ، درامد اکسسوری سنگ مصنوعی به صورت تخمینی به این شرح است :

 به مرور زمان شما با بازاریابی درست و شناخته شدن در این حوزه قادر خواهید بود به درامد 30 الی 50 میلیون تومان برسید و این مبلغ حتی تا 100 میلیون تومان هم کشش دارد و این وابسته به کار شما است

پس برای پول درآوردن عجله نکنید !!!!

هزینه اولیه برای شروع ساخت سنگ مصنوعی | کمترین هزینه بیشترین درامد

برای کسب درامد مناسب از طریق سنگ مصنوعی ابتدا باید مشخص کنیم در کدام شاخه قرار است فعالیت کنیم .

شاخه های اصلی حرفه سنگ مصنوعی به شرح زیر است :

1- اکسسوری

2- نمای ساختمان

3- نمای خارج

منظور از این شاخه بندی این است که فرمول ساخت هر سنگ بنا به مصرف فرق می کند، اما خروجی کار یکی است 

بازار کار سنگ مصنوعی اکسسوری و درامد سنگ مصنوعی اکسسوری

بازار کار سنگ مصنوعی اکسسوری امروزه علاقه مندان زیادی پیدا کرده است. این شاخه از سنگ مصنوعی مناسب ترین شغل برای بانوان خانه داری است که تمایل به کار در خانه دارند . در ادامه توجه شما را به درامد و هزینه لازم برای شروع کار ساخت سنگ مصنوعی اکسسوری جلب می کنیم.

اکسسوری

تولید اکسسوری ابتدایی ترین شاخه تولید سنگ مصنوعی است که با توجه به مخاطبان خاص خود ، در آمد خوبی را به همراه دارد . تولید اکسسوری با سنگ مصنوعی از آن جهت با دیگر شاخه ها تمایز پیدا می کند که این کار را بانوان خانه دار و حتی دختران نوجوان هم نیز می توانند انجام دهند . 

در ادامه با موما همراه باشید 

هزینه و مواد اولیه برای تولید اکسسوری‌ :

حداقل فضا ده متر ( پارکینگ یا حیاط منزل )

سرمایه لازم برای شروع کار 10تا 20 میلیون تومان

 دریل همزن دستی ( میکسر ) قیمت بین 2 الی 3 میلیون تومان ، البته قیمت های بالاتر هم وجود دارد اما برای شروع کار بهتر است هزینه اضافی متحمل نشوید .

قالب: بهترین قالب برای تولید اکسسوری سیلیکونی است. قالب های سیلیکونی نسبت به بقیه قالب ها گران تر هستند. اگر به اطلاعات بیشتری راجع به قالب ها نیازدارید مقاله انواع قالب سنگ مصنوعی را مطالعه نمایید . دقت داشته باشید هر چه تنوع شما در قالب ها بیشتر باشد افراد بیشتری به سمت خود جذب خواهید کرد .

هزینه تمام شده برای هر محصول تقریباً بین 10 تا 30 هزار تومان می باشد و فروش آن تا 100 هزار تومان امکان پذیر است و این بستگی به نوع کار شما دارد .

اکسسوری با سنگ مصنوعی

نمای داخل ساختمان

اگر قصد دارید در حوزه وسیع تری از صنعت سنگ مصنوعی فعالیت کنید ، نمای ساختمان یکی از گزینه های روی میز است !

نمای ساختمان هم مثل اکسسوری نیاز به ابزار صنعتی ندارد و با حداقل هزینه شما میتوانید کار خود را شروع کنید . یکی از مزیت های مهم این حرفه این است که  تمامی مواد مورد نیاز شما تولید داخل است و مشکلاتی نظیر تحریم وبالا رفتن قیمت دلار را ندارد .

هزینه و مواد اولیه برای تولید سنگ نمای داخل :

حداقل فضای لازم 30 متر برای انبار کردن قالب ها ، مواد و …

دریل همزن دستی ، در این مرحله هم نیاز به میکسر های بزرگ نداریم .

قالب

سرمایه لازم بین 30 الی 50 میلیون تومان ، در نظر داشته شما قصد تولید نمای ساختمان را دارید پس با توجه به هدف شما لازم است هزینه بیشتری را متحمل شوید و در نتیجه سود شما هم طبیعتاً بالاتر خواهد بود .

سنگ مصنوعی در نمای داخل ساختمان

نمای خارجی ساختمان

سومین شاخه مهم این حوزه، تولید سنگ مصنوعی برای نمای خارجی ساختمان است . عموماً مردم برای نمای ساختمان خود اهمیت قائل می شوند و بهترین نما را پسند می کنند. انواع محصولات تولید شده برای نمای خارجی ساختمان عبارتند از : پله ، زیر پله ، کفپوش و دور باغچه و… .

 برای تولید نمای ساختمان نیاز به ابزاری و موادی دارید که به شرح زیر است :

هزینه و مواد اولیه برای تولید نمای خارجی ساختمان :

حداقل فضای لازم برای تولید نما 100 متر است که نسبت به دیگر حوزه ها شما نیاز به فضای بزرگتری دارید .

قالب های متنوع

میکسر های سنگ مصنوعی ؛ برای تولید نما شما نیاز به میکسر های بزرگ دارید چون حجم مواد با توجه به کار شما زیاد بوده و دریل های همزن توان مخلوط کرن این حجم را ندارد . قیمت این میکسر ها در حال حاضر تقریبا 20 میلیون تومان است .

میز ویبره ، درکنار میکسر ها کار مکمل را انجام می دهند و قیمت آنها از 15 میلیون تومان شروع میشود .

میزان سرمایه برآورد شده برای شروع کار 100 میلیون تومتن است که اگر شما بخواهید در حوزه وسیع تری فعالیت کنید نیاز به کارگر نیز خواهید داشت . حاشیه سود و درامد حاصل از تولیدات مناسب است و شما میتوانید به عنوان شغل اصلی و یا حتی شغل دوم به این حرفه فکر کنید .

سنگ مصنوعی در نمای خارجی ساختمان