در این مقاله بخوانید

تراریوم یا باغ شیشه ای تبدیل به یکی از زیباترین تزیینات خانه ها و محل کار تبدیل شده و به علت زیبایی و همچین نگه داری آسون اون محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده.این محبوبیت به قدری پیش رفته کرده که خیلیا به ساخت و فروش این محصول به چشم شغل نگاه میکنن و ازش پول خوبی در میارن. اگر شماهم علاقه به ساخت این جنگل مپینیاتوری جذاب دارید به شما پیشنهاد میکنم روی آموزش ساخت تراریوم کلیک کنید و همراه با موما ساخت این باغچه های کوچک دوست داشتنی را یاد بگیرید 

خب بریم باهم ببینیم این جنگل تو خونه جذاب چیه و چطور نگه داری میشه.

تراریوم چیست؟؟؟

به طور کلی یک باغچه کوچیکه که تویه ظرف شیشه ای میزاریمش. که این باغچه ها رو تا جایی که لازمه پر خاک میکنن و سنگ و تزینات میزارن و البته گیاه طبیعی هم میکارن توش که این ظرف شیشه ای باعث درست شدن یک اکوسیستم باحال و خوشگل میشه که باعث موندگاری و نگه داری گیاه ها میشه.

تراریوم بسته یا باز؟

تراریوم بسته یا باز؟

تراریوم ها به دو نوع باز یا بسته ساخته میشن که هرکدوم کاربرد خودشو داره.

# تراریوم بسته:  تراریومی هست که ظرفش بسته باشه و خروج هوا نداشته باشه. این تراریوم ها رطوبت و دما رو ثابت نگه میدارن به آبیاری خیلی کمتری نیاز دارن و مناسب گیاه هایی هست که رطوبت خوبی نیازه داره.

# تراریوم باز:  تراریومی هست که ظرفش کاملا بسته نباشه و دسترسی به گیاه ها و اجزای تراریوم داشته باشیم. این نوع تراریوم مناسب گیاه های خشکی دوست مثل کاکتوس ها هست و همینطور گیاه هایی که نور خوب و مستقیم نیاز دارن.

تراریوم یا باغ شیشه ای

نکات نگه داری تراریوم

1) نور : باید دقت کنید نور مورد نیاز تراریوم بستگی به گیاه های داخلش داره و شما باید با شناختی که از گیاه دارید نورش رو تامین کنید

2) آبیاری: شما باید با چک کردن خشکی خاک و نیاز گیاه آبیاری رو انجام بدید البته تراریوم ها به علت حفظ رطوبت آبیاری کمی نیاز دارن. راستی توجه داشته باشید که آبیاری تراریوم رو آروم و با حوصله انجام بدید که با آبیاری زیاد یا پر فشار تراریوم خراب نشه.

3) تهویه: دقت کنید که تهویه هوا داشته باشه که هوای داخل تراریوم عوض شه و جلوگیری بشه از بیماری های قارچی، تو تراریوم بسته هم به طور منظم در تراریوم رو باز کنید تا هوای داخلش عوض بشه.

4) دما و رطوبت: شما باید با توجه به گیاه و نوع تراریوم میزان آبیاری و محل قرار دادن تراریومتون رو مشخص کنید.

5) تمیزی: تراریوم را نظم بدین و از وجود آلودگی یا پوسیدگی جلوگیری کنید. برگ‌های خشک را بردارید و درصورت لزوم حتی خاک رو هم عوض کنید.

جمع بندی

امیدوارم این جنگل خوشگل با رعایت نکات بالا تا چندین سال باقی بمونه و حال و هوای خونه و محل کارتون رو عوض کنه.