در این مقاله بخوانید

در این مقاله انواع پودر سنگ مصنوعی به طور کامل بررسی می کنیم . امروزه با صنعتی شدن کسب و کار ها و جوامع ، شاهد رشد و صعود حرفه های مختلف هستیم . هرچه این روند روبه جلو باشد نیاز های مردم متفاوت خواهد شد و نیاز های جدیدی تولید می شود . یکی از حوزه های پردرآمد ، سنگ مصنوعی است . سنگ مصنوعی با داشتن بازار مناسب کسب  وکار خواهان زیادی دارد علاوه بر این هزینه اولیه شروع این کار بسیار پایین بوده و تمامی افراد می توانند این حرفه اقتصادی و ویژه را شروع کنند .
اگر اطلاعات کافی راجع به سنگ مصنوعی  میخواهید پیشنهاد میکنیم مقاله سنگ مصنوعی چیست را مطالعه نمایید.

کار مورد علاقه تو با موما شروع کن

سنگ مصنوعی یک فرصت استثنایی برای رسیدن به درآمد است . شما با وارد شدن به این صنعت می توانید در این اوضاع اقتصادی به درآمد مناسبی برسید و خیال خود را تا حدی راحت کنید. پکیچ آموزش سنگ مصنوعی ، نحوه تولید و راه اندازی کسب و کار سنگ مصنوعی را به شما آموزش می دهد .

پودر سنگ مصنوعی چیست

در حوزه سنگ مصنوعی کار برای تولیدکنندگان بسیار راحت تر از قبل شده است . در گذشته شما برای تولید سنگ مصنوعی نیاز به تهیه سیمان ، پودر سنگ ، گچ و … داشتید اما امروزه با پودر آماده سنگ مصنوعی کار بسیار راحت تر از قبل شده است ، فقط با قاطی کردن پودر و آب و تمام ! محصول اولیه شما آماده است . یک از ویژگی های مثبت پودر سنگ مصنوعی خاصیت رنگ پذیری بالا و ترکیب آن با رنگ پایه آب است .

با پودر سنگ مصنوعی شما قادر به تولید انواع اکسسوری ، صنایع دستی ، ظروف بتنی و نمای ساختمان خواهید بود .  ترکیبات این پودر ها شامل : سیمان ، پودر سنگ ، گچ ، رزین و … است .

نکته طلایی
پودر های سنگ مصنوعی معمولاً دارای گچ می باشند و این یک عیب تا حدودی است زیرا گچ با تغییرات دمایی واکنش نشان می دهد و مقاومت سنگ مصنوعی شما کاهش پیدا میکند . این مشکل برای سنگ مصنوعی نما فاجعه بار است !

توجه داشته باشید پودری که شما تهیه می کنید نباید ناخالصی دشته باشد اگر ناخالصی وجود داشت نشانه کیفیت پایین آن پودر است . استفاده از این پودر باعث میشود خروجی کار شما دارای حباب باشد و کیفیت کار شما  را پایین می آورد .

پودرهایی که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم شاید برای شما مناسب نباشد !
پودرسنگ مصنوعی در بازار فراوان است و شما باید ابتدا مقداری از آنها را از لحاظ براقیت ، کیفیت ، میزان مقاومت و به صرفه بودن تست کنید . شاید پودری که شما تهیه می کنید بسیار با کیفیت باشد اما صرفه و توجیه اقتصادی نداشته باشد .
برای تست مقداری کمی پودر را تهیه کنید ، اگر از همه لحاظ مورد تایید بود آن زمان به تهیه آن اقدام کنید .

موما دانشکده ای برای آموزش 

انواع پودر سنگ مصنوعی

انواع پودر های سنگ مصنوعی به شرح زیر می باشد :

  1. آلفا
  2. آلفا پلاس
  3. متا
  4. یوتا
  5. دلتا
  6. دلتا پلاس
  7. بتا
  8. ترا

پودر سنگ مصنوعی آلفا

پودر سنگ مصنوعی آلفا پایه ساخت آن گچی است . از این پودر در تولید کارهای ظریف مثل : مجسمه سنگی و اکسسوری استفاده می شود . نسبت ترکیب این پودر با آب 25 تا 30 درصد است وزن آن است به عنوا مثال اگر ما یک کیلو پودر آلفا داشته باشیم نیاز به 300 گرم آب داریم .
زمان خشک شدن آن  بین 20 تا 30 دقیقه است .

پودر سنگ مصنوعی آلفا پلاس

پودر آلفا پلاس همانطور که از اسم آن مشخص است استقامت و مقاومت بیشتری نسبت به آلفا دارد .
شما از این پودر در تولیداتی مانند گلدان ، سینی و اکسسوری ، ظروف و مجسمه های بتنی میتوانید استفاده کنید . برای ترکیب این پودر با آب شما باید نسبت ترکیب آن را 27 تا 30 در نظر بگیرید .
زمان تقریبی خشک شدن این پودر 20 دقیقه است

انواع پودر سنگ مصنوعی_موما

پودر سنگ مصنوعی متا

این نوع پودر مانند پودر آلفا ، پایه ساخت آن از بتن است .
از پودر سنگ مصنوعی متا شما میتوانید محصولاتی مانند ظروف اکسسوری تولید کنید . مقاومت متا به نسبت از پود آلفا بیشتر است . درصد ترکیب آن با آب 30 درصد وزن پودر است یعنی به ازای هر 100 گرم پودر متا ، 30 گرم آب مورد نیاز است

برای خشک شدن این پودر زمان تقریبی مورد نیاز شما 20 دقیقه است 

پودر سنگ مصنوعی دلتا

چهارمین نوع از پودر سنگ مصنوعی ، دلتا نام دارد . پایه ساخت این پودر از بتن است و در ساخت ظروف بتنی و اکسسوری استفاده می شود . پایه ساخت این پودر از سیمان است و مقاومت بالایی دارد .
نسبت ترکیب این پودر با آب 15 تا 20 درصد است و مقدار زمانی که این پودر به خشک شدن نیاز دارد بین 15 تا 20 دقیقه است

پودر سنگ مصنوعی دلتا پلاس

دلتا پلاس پودری تکامل یافته تر از دلتا است . این پودر مانند بیشتر پودر ها پایه تشکیل دهنده آن از بتن است . این نوع پودر در برابر آب مقاومت بالایی دارد به همین دلیل برای ساخت گلدان و اکسسوری هایی نظیر آن که در تماس مستقیم با آب هستند بسیار مناسب است . میزان ترکیب این پودر با آب 25 درصد است .
مقدار زمانی که شما باید برای خشک شدن این پودر صرف کنید 15 تا 20 دقیقه است ؛ زمان خشک شدن پودر ها تقریبی است .

انواع پودر سنگ مصنوعی_موما

پودر سنگ مصنوعی بتا

پودر گچی بتا همانطور که از نام آن پیدا است ، پایه تشکیل دهنده آن از گچ است . مقاومت این پودر نسبت به آلفا بیشتر است و میزان ترکیب آن با آب 60 درصد است .
با استفاده از این پودر شما می توانید انواع مجسمه ، پنل گچ بری و سنگ مصنوعی دکوراتیو تولید کنید . خشک شدن اولیه این پودر 15 دقیقه طول می کشد .

پودر سنگ مصنوعی ترا

پودر ترا ساخته شده از پایه بتن است از این نوع پودر سنگ مصنوعی میتوان در ساخت انواع نرده ، روشویی و نمای بیرون استفاده کرد . مقدار ترکیب این پودر با آب 20 درصد است و زمان اولیه برای خشک شدن آن ، 20 دقیقه است .
برای کار با این پودر شما نیاز به همزن صنعتی و میز ویبره دارید .

پودر سنگ مصنوعی یوتا

پایه تشکیل دهنده این پودر بتن پلیمری است و در تولیدات نمای ساختمان مثل : نرده ، نما ، کفپوش و سنگ تراورتن کاربرد دارد.  زمان خشک شدن اولیه این پودر 12 ساعت طول می کشد .
این نوع پودر به دلیل مصارف صنعتی ، نیازمند همزن صنعتی و میز ویبره است . نسبت ترکیب این پودر با آب 35 درصد است یعنی به ازای هر کیلوگرم از پودر متا نیازمند 350 گرم آب هستید . توجه داشته باشید که دمای آب مورد استفاده شما 25 درجه باشد .
پودر یوتا به دلیل ترکیب سیمان و بتن مقاومت بالایی دارد و دلیل آن بکار گیری این پودر در نمای بیرونی ساختمان است به همین دلیل باید در برابر تغییرات آب و هوایی ، ریزش های جوی و نور خورشید مقاوم باشد .

تمامی این پودر ها پیش ساخته هستند و به جز آب به هیچ دیگری برای ترکیب نیاز ندارند . با مطالعه این مقاله شما با انواع پودر سنگ مصنوعی آشنا شدید و می توانید با توجه به نیازتان از پودر مناسب استفاده کنید .