در این مقاله بخوانید

پنل سه بعدی دیوار 

_ نصب پنل سه بعدی پشت تلویزیون چگونه انجام می‌شود؟

_ کدام پانل‌های دیواری سه بعدی برای پس‌زمینه تلویزیون مناسب هستند؟

_ چقدر با دیوارپوش‌های سه بعدی پی وی سی و آلومینیومی آشنا هستید؟

برای اینکه با نحوه  نصب پانل سه بعدی پشت تلویزیون آشنا شوید و به پاسخ سوالاتتان دست پیدا کنید تا آخر همراه موما باشید. پانل‌های دیواری سه بعدی محصولاتی ایده آل برای پوشش دیوار هستند که به طور گسترده در دکوراسیون دیوارهای داخلی استفاده می‌شوند. آن‌ها راه حل‌های عالی برای دیوار، سقف یا هر سطحی که نیاز به پوشش دارند، مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق آشپزخانه، پس زمینه تلویزیون و… هستند.

پنل سه بعدی دیوار 

آموزش نصب پنل سه بعدی پشت تلویزیون

پس زمینه تلویزیون یکی از جاهای مهم اتاق پذیرایی یا هال است که می‌توان با پوشش دهی با دیوارپوش‌های سه بعدی تغییر بی نظیری در دکوراسیون خانه ایجاد کرد. در ادامه به معرفی دیوارپوش‌های سه بعدی و چگونگی نصب آن‌ها در فضای پشت تلویزیون می‌پردازیم.

# دیوارپوش‌ سه بعدی چیست؟

همانطور که از اسمشان پیداست متریالی هستند برای پوشش دهی به دیوارها. پانل‌های دیواری سه بعدی از مواد مختلفی تشکیل می‌شوند که هر کدام از آن‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. از انواع دیوارپوش‌های سه بعدی می‌توان به دیواروش‌های گچی، ام دی اف، پی وی سی و… اشاره کرد. برخی از آن‌ها سبک و قابلیت شستشو دارند و برخی سنگین وزن بوده و در مقابل رطوبت خراب می‌شوند و کیفیت خود را از دست می‌دهند.

آموزش نصب پنل سه بعدی پشت تلویزیون

مراحل انجام نصب پنل سه بعدی دیوار پشت تلویزیون

با توجه به تنوع بی نظیر پنل سه بعدی دیوار، استفاده از هرکدام آن‌ها برای پس زمینه تلویزیون می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای روی دکوراسیون و طراحی داخلی خانه‌ها ایجاد کند. شما می‌توانید از دیوارپوش‌های سه بعدی چوبی، آجری، فومی، پلیمری و… برای پس زمینه تلویزیون استفاده کنید.

برای این کار ابتدا دیوار مورد نظر را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. قاب عکس‌ها، میخ‌ها و وسایل تزئینی دیگر را بردارید. سپس اگر دیوار ترک خوردگی، طبله و… دارد آن‌ها را برطرف کنید. برای برطرف کردن ترک‌ها ابتدا آن‌ها را با کاردک تیزی بازکنید تا شکاف بیشتری ایجاد شود. سپس می‌توانید از ترکیب بتونه و رنگ روغن استفاده کنید و با کاردک پهن آن را روی ترک‌ها بکشید و صاف کنید.

اجازه دهید بتونه کاملا خشک شود. بعد از خشک شدن بتونه با سنباده نرم آن را صاف کنید تا با سطوح دیگر یکدست شود. در مرحله بعد ارتفاع و عرض و طول دیوارها را محاسبه کنید تا تعداد دیوارپوش‌های سه بعدی چوبی مورد نیاز مشخص شود. در مرحله بعد دیوار را با سنباده زبر کنید و چسب آستر را روی آن بکشید و آسترکشی کنید. سپس جای تلویزیون را مشخص کنید و ریل آهنی را نصب کنید.

در مرحله بعد نوارهای چوب را از پایین دیوار با دریل و پیچ روی دیوار نصب کنید و این کار را تا پایان یافت پوشش کامل دیوار انجام دهید. سپس شیارهای و جای سوراخ‌های دریل را پر کنید و با سنباده نرم صاف کنید. می‌توانید پانل‌های دیواری سه بعدی خود را رنگ آمیزی کنید. بعد از اتمام کار تلویزیون را نصب کنید.

مراحل انجام نصب پنل سه بعدی دیوار پشت تلویزیون

آشنایی با پنل سه بعدی دیواری

•پانل‌های دیواری سه بعدی پی وی سی:

 پانل دیواری سه بعدی PVC یک کاغذ دیواری لوکس با متریال دیواری هیجان انگیز است که جایگزینی مناسبی برای پانل‌های دیواری تخت سنتی است. پانل‌های دیواری سه بعدی را با نورپردازی خلاقانه ترکیب کنید تا نتایج فوق‌العاده‌ای برای طراحی و دکوراسیون داخلی به دست آورید. پانل‌های پی وی سی بسیار بادوام هستند و سال‌ها بدون تاب برداشتن یا خم شدن دوام می‌آورند.

هنگامی که در دیوار رطوبت وجود دارد، پانل‌های دیواری PVC بسیار مفید هستند، زیرا می‌توانند به طور موثر در برابر رطوبت مقاومت کنند. همچنین هیچ کثیفی روی سطح جمع نمی‌شود و به راحتی می‌توان از چنین پوشش دیواری نگهداری کرد. بنابراین، این گونه پانل‌ها برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی در کنار اتاق‌های دیگر مناسب هستند.

به طورکلی بهتر است از پنل سه بعدی پی وی سی در فضای داخلی خانه استفاده شود اگرچه آن‌ها بسیار بادوام، ضد آب و مقاوم در برابر آتش هستند، اما در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم نیستند و در صورت استفاده در خارج از منزل که محصول در تماس مستقیم با نور مستقیم خورشید باشد تغییر رنگ می‌دهند.

•پانل‌های سه بعدی آلومینیومی:

 پانل‌های سه بعدی آلومینیومی مقاومت  بالایی در برابر خوردگی و همچنین در برابر رطوبت از خود نشان می‌دهند. این پانل‌های بیشتردر موزه‌ها و نمایشگاه استفاده می‌شوند. از دیگر مزایای این دیوارپوش‌های سه بعدی می‌توان به عایق حرارت بودن آن‌ها اشاره کرد. مزیت اصلی پانل‌های سه بعدی آلومینیومی سه بعدی بودن آن‌ها است که به دلیل سوراخ شدن و لاستیکی شدن ورق‌ها افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، استحکام بالا باید در نظر گرفته شود، به همین دلیل احتمال تغییر شکل هم در حین نصب و هم در حین کار به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. پانل‌های دیواری سه بعدی آلومینیومی فقط برای یک قاب مخصوص مونتاژ شده از پروفیل‌ها یا روی یک نوارچوبی امکان پذیر است، چسباندن پانل‌های آلومینیومی از نظر فنی غیرممکن است.

•پانل‌های سه بعدی چرمی:

 همانطور که از اسمشان پیداست دیوار پوش‌های سه بعدی چرمی از چرم ساخته شد‌اند. آن‌ها به دلیل اینکه با چرم ساخته شده‌اند بسیار گران قیمت هستند و برای اینکه بخواهید به فضای داخلی ساختمان ظاهری سلطنتی بدهید می‌توانید از این پانل‌ها استفاده کنید. از پانل‌های دیواری سه بعدی چرمی باید روی دیوارهای خشک و محیط‌های عاری از رطوبت استفاده کنید.

آشنایی با پنل سه بعدی دیواری

آیا پنل سه بعدی دیواری PVC خوب هستند؟

در حالی که PVC یک ماده بادوام است، نرم تر از بسیاری از مواد دیگر است که برای روکش دیوار استفاده می‌شود. در مقایسه با سرامیک، آجر یا سنگ، PVC آسیب ناشی از ضربه را متحمل می‌شود و کاملا در برابر خراش مقاوم نیست. برای غلبه بر این عیب، UPVC گزینه ارجح برای پانل‌های دیواری PVC با کیفیت بالا است.

جمع بندی

پانل‌های دیواری سه بعدی محصولاتی ایده آل برای پوشش دیوار هستند که می توانند در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده شوند. با افزودن پانل‌های دیواری تزئینی سه بعدی منحصر به فرد به اتاق خود عمق و ابعاد بیشتری ببخشید.