در این مقاله بخوانید

تراریوم یا باغ شیشه ای تبدیل به یکی از زیباترین تزیینات خانه ها و محل کار تبدیل شده و به علت زیبایی و همچین نگه داری آسون اون محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده.

این محبوبیت به قدری پیش رفته کرده که خیلیا به ساخت و فروش این محصول به چشم شغل نگاه میکنن و ازش پول خوبی در میارن. اگر شماهم علاقه به ساخت این جنگل مینیاتوری جذاب دارید به شما پیشنهاد میکنم روی آموزش ساخت تراریوم کلیک کنید.

خب بریم باهم ببینیم این جنگل تو خونه جذاب چیه و چطور نگه داری میشه.

تراریوم چیست؟؟؟

به طور کلی یک باغچه کوچیکه که تویه ظرف شیشه ای میزاریمش. که این باغچه ها رو تا جایی که لازمه پر خاک میکنن و سنگ و تزینات میزارن و البته گیاه طبیعی هم میکارن توش که این ظرف شیشه ای باعث درست شدن یک اکوسیستم باحال و خوشگل میشه که باعث موندگاری و نگه داری گیاه ها میشه.

آموزش ساخت تراریوم

تراریوم بسته یا باز؟

تراریوم ها به دو نوع باز یا بسته ساخته میشن که هرکدوم کاربرد خودشو داره. تراریوم بسته تراریومی هست که ظرفش بسته باشه و خروج هوا نداشته باشه. این تراریوم ها رطوبت و دما رو ثابت نگه میدارن به آبیاری خیلی کمتری نیاز دارن و مناسب گیاه هایی هست که رطوبت خوبی نیازه داره.

آموزش ساخت تراریوم

تراریوم باز تراریومی هست که ظرفش کاملا بسته نباشه و دسترسی به گیاه ها و اجزای تراریوم داشته باشیم. این نوع تراریوم مناسب گیاه های خشکی دوست مثل کاکتوس ها هست و همینطور گیاه هایی که نور خوب و مستقیم نیاز دارن.

آموزش ساخت تراریوم

نکات نگه داری تراریوم

1) نور : باید دقت کنید نور مورد نیاز تراریوم بستگی به گیاه های داخلش داره و شما باید با شناختی که از گیاه دارید نورش رو تامین کنید

2) آبیاری: شما باید با چک کردن خشکی خاک و نیاز گیاه آبیاری رو انجام بدید البته تراریوم ها به علت حفظ رطوبت آبیاری کمی نیاز دارن. راستی توجه داشته باشید که آبیاری تراریوم رو آروم و با حوصله انجام بدید که با آبیاری زیاد یا پر فشار تراریوم خراب نشه.

3) تهویه: دقت کنید که تهویه هوا داشته باشه که هوای داخل تراریوم عوض شه و جلوگیری بشه از بیماری های قارچی، تو تراریوم بسته هم به طور منظم در تراریوم رو باز کنید تا هوای داخلش عوض بشه.

4) دما و رطوبت: شما باید با توجه به گیاه و نوع تراریوم میزان آبیاری و محل قرار دادن تراریومتون رو مشخص کنید.

5) تمیزی: تراریوم را نظم بدین و از وجود آلودگی یا پوسیدگی جلوگیری کنید. برگ‌های خشک را بردارید و درصورت لزوم حتی خاک رو هم عوض کنید.

جمع بندی

امیدوارم این جنگل خوشگل با رعایت نکات بالا تا چندین سال باقی بمونه و حال و هوای خونه و محل کارتون رو عوض کنه.