در این مقاله بخوانید

موتور Corona Renderer تا حالا به گوشتان خورده؟

کرونا رندر چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

در ادامه این مقاله آموزش کرونا رندر درباره این موتور رندر بیشتر صحبت می کنیم، پس همراه موما باشید.

همانطور که می‌دانید ارائه‌ی طرح‌های معماری بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است و از طرفی این موضوع دارای اهمیت زیادی است. از این رو در طی سالیان زیادی موتورهای رندر گوناگونی ارائه شده است.

این موتورها با توجه به ویژگی‌های مخصوص خود در رقابت با یکدیگر هستند. یکی از مهم‌ترین این رندرها، موتور Corona Rendererاست. در ادامه قصد داریم درباره‌ی موتور کرونا رندر بیشتر توضیح دهیم و شما را با ویژگی‌های آن بیشتر آشنا کنیم.با موما همراه باشید .

تاریخچه Corona Render

موتور Corona Rendererدر حال حاضر یکی از جدیدترین انواع موتور رندر است. این موتور قدرتمند ابتدا در سال ۲۰۰۹ میلادی به صورت یک پروژه‌ی دانشگاهی به وسیله‌ی اوندرگ کارلیک در دانشگاه پراگ ارائه شد. سپس آقای اوندرگ کارلیک شرکتی را با همکاری دو فرد دیگر که هر دو جز محققان دانشگاه چارلز بودند، ایجاد کرد. بعد از ایجاد شرکت توسط آن فرد، کرونا رندر به پروژه‌‌ای اساسی و مهم تبدیل شد.

در آخر نیز پنج سال پیش شرکت مذکور به زیر مجموعه‌ای از شرکت چاوس تبدیل شد و به مرور پیشرفت کرد. در نهایت اکنون موتور Corona Rendererبه یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین رندرهای حال حاضر دنیا تبدیل شده است که در تمام دنیا طرفداران خاص خود را دارد.

ویژگی‌های Corona Render

ویژگی‌های Corona Render

موتور Corona Renderer دارای ویژگی‌های مختلفی است که موجب شده است بسیاری از افراد مختلف به آن علاقه مند شوند و برای انجام امور خود آن را انتخاب نمایند. در ادامه به بعضی از این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد.

ساخت متریال قدرتمند

موتور کرونا رندر دارای متریال بسیاری قوی است. این متریال‌ها از لحاظ فیزیکی منعطف هستند. علاوه بر این استفاده‌ آسان و راحتی نیز دارند. در نتیجه در بسیاری از موارد بدون نیاز به انتخاب حدود ده تا بیساچت متریال، می‌توان موتور کرونا رندر را به کار برد.

همچنین موتور Corona Renderer جهت سهولت کار مخاطبان، شرایطی را فراهم کرده است که بدون ایجاد تغییر خاصی در پارامترهای سخت و پیچیده، به ساخت متریال بپردازند.

در اختیار داشتن آرشیو کتابخانه متریال

موتور Corona Renderer آرشیو و کتابخانه‌ای از تمام متریال‌ها را در اختیار دارد. این کتابخانه‌ی آماده شامل حدود پانصد و بیست متریال مختلف و آماده است که می‌توان آن‌ها را به کار برد. جالب است بدانید تمام این متریال‌ها پیش نمایش‌هایی با کیفیت بالا را دارا هستند.

ویژگی‌های کتابخانه:

1_امکان برداشتن متریال‌ها و آزاد کردن در ادیتورهایی چون ویوپورت، اسلیت و کامپیت.

2_ایجاد دسته بندی‌های مخصوص برای متریال‌ها و امکان ادیت دلخواه دسته بندی‌ها

3_امکان انتخاب تمام محصولات و اشیایی که در صحنه حضور دارند و متریال مورد انتخاب شما را به کار برده‌اند.

4_امکان قیاس با مقیاس‌های واقعی جهت اندازه گیری مناسب برای متریال‌ها

5_علاوه بر این موارد موتور کرونا رندر در قسمت منابع دارای متریال‌های با کیفیت گوناگونی است که تماما رایگان هستند. این خود یک موضوع مهم و مثبت در هنگام شروع کار با موتور Corona Renderer است.

نقاط مثبتی که در بالا ذکر شد به شما این امکان را خواهد داد که متریال دلخواه خود را سریع‌تر بسازید یا به کمک متریال‌های آماده زمان کمتری را برای امور خود صرف کنید.

 

نورپردازی

نورپردازی
نورپردازی در موتور کرونا رندر ساده است و به سرعت صورت می‌گیرد. در واقع این سیستم در Corona Renderer به صورتی است که بتوان در حالتی که به صورت نورپردازی می‌کنید، قادر باشید به کل فضا کنترل داشته باشید.

به‌طورکلی در نورپردازی موتور Corona Renderer پارامتری نیست که شما آن را تنظیم نمایید. این جمله به آن معناست که نورها و چراغ‌ها در این موتور بدون اینکه نیاز به تنظیم داشته باشند، مورد انتظار عمل خواهند کرد. علاوه بر این موارد در موتور کرونا رندر توانایی‌هایی نیز وجود دارد که بتوان از طریق آن‌ها آسمان‌هایی با جلوه‌ی طبیعی طراحی کرد.

با استفاده از این عملکرد حتی می‌توان فضای گرگ و میش را نیز در آن فضا ایجاد کرد. لایت میکس نیز که از امکانات نورپردازی موتور کرونا رندر محسوب می‌شود این امکان را فراهم می‌کند که شما بتوانید رنگ و میزان نور را در زمان رندر و یا پس از آن نیز تغییر دهید.

همچنین این ویژگی می‌تواند موجب شود که شما فضا را طوری طراحی کنید که چند خورشید و چند آسمان داشته باشید. این کار در طراحی زمان‌های مختلف روزانه می‌توان مفید باشد.

 

یادگیری ساده

می‌توان گفت موتور Corona Renderer یکی از راحت‌ترین انواع موتور‌های رندر برای آموزش و یادگیری است. شروع و راه اندازی آن نیز تنها با یک گزینه صورت می‌گیرد. برای یادگیری موتور کرونا رندر در واقع نیاز به چندین ماه زمان نیست بلکه می‌توان آن را به راحتی و در طول چند روز به سادگی فرا گرفت.

 

موارد استفاده از Corona Render کدام است؟

موارد استفاده از Corona Render کدام است؟
همانطور که قبلا نیز ذکر شد یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از موتور Corona Renderer، رندر گرفتن به خصوص در حوضه‌ی معماری است. البته غیر از این مورد این موتور رندر در موارد غیر معماری چون رندر گرفتن از محصول و… نیز کاربرد دارد. با وجود اینکه موتور کرونا رندر بیشتر از هر زمینه دیگری در  معماری تخصص دارد اما در موارد نیز به کار برده می‌شود.

#مدلسازی و طراحی دکوراسیون و فضای داخلی و بیرونی انواع ساختمان‌ها

#ایجاد انمیشن‌ها به خصوص در موضوعات معماری

#رندر گرفتن به شکل رئال

#نور پردازی

 

جمع بندی

موتور Corona Rendererاین توانایی را دارد که بر روی نرم افزارهایی چون تری دی مکس و سینما فور دی نصب شود. عملکرد این موتور نیز مانند موتورهایی چون ویری است یعنی حالت فیزیک بیس دارد. اما تفاوت اساسی این گونه موتورها با انواع مشابه خود ساده بودن و آسانی در کار است.

از دیگر تفاوت‌های آن‌ها می‌توان به این اشاره کرد که موتور کرونا رندر براساس سی پی یو است. این موتور پرقدرت با توجه به سریع بودن و فضای کاربری ساده‌ای که دارد، در میان افرادی که قصد انجام سریع و زود هنگام پروژه‌های خویش را دارند، مناسب است.