در این مقاله بخوانید

کرکره‌های برقی امروزه بسیار محبوب شده به طوری که این کرکره‌ها را تقریبا همه جا مانند خانه‌ها ، ادارات‌ ، مفازه‌ها و پاساژها و… میتوان دید. دلیل استفاده زیاد از این کرکره‌ها استفاده راحت از آنان است. شما با یک ریموت یا حتی تلفن همراه خود میتوانید به راحتی این کرکره‌ها را باز و بسته کنید.

ممکن است این باز و بسته کردن‌ها در طول روز چندین بار تکرار شود به طور مثال یک مجتمع مسکونی را در نظر بگیرید که ده واحد دارد و هر واحد یک ماشین هر کدام از این ماشین‌ها یک بار خروج در طول روز داشته باشند و یک ورورد پس حداقل کرکره برقی  بیست بار باز و بسته شده ،در نتیجه موتور این کرکره‌های برقی باید قدرت کافی برای باز و بسته کردن کرکره را داشته باشند و همچینین طول عمر خوبی داشته باشند تا چندین سال به راحتی کار کنند.در این مقاله با انواع موتور های توبلار و کاربردشان اشنا خواهید شد.

موتورهای این کرکره‌ها به دو نوع ساید و توبلار تقسیم میشود که در خانه ها ما بیشتر نوع توبلار را مشاهده میکنیم با موما همراه باشید.

انواع موتور های توبلار و کاربردشان

موتورهای توبلار به صورلت لوله‌ای طراحی میشوند و حجم و فضای کمی را اشغال میکنند.این موضع سبب میشود در مکان‌هایی استفاده شود که فضای کمی دارند و همچنین کرکره سبکی داشته باشد این موتور‌ها به دو دسته موتور توبلار 120 نیوتن و 140 نیوتن  تولید میشوند. که به ترتیب میتوانند وزن 120 کیلو و 140 کیلو را تحمل کنند البته نمونه های صنعتی از آن‌ها وجود دارد که تا وزن 400 کیلو هم تحمل میکنند.

کرکره‌ها با موتور توبلار در  پارکینگ‌ها با ورودی کوچک ، مغازه‌ها ، پنجره‌ها  معمولا استفاده میشوند.

مزایا و معایب موتور توبلار

مزایا و معایب موتور توبلار

مزایا

#کوچکی و حجم کم

#قابلیت هوشمند سازی

#قابلیت زمان بندی

#کم صدا بودن موتور

#نصب آسان

#قیمت کم

معایب

#قدرت کمتر

#تعمیر سخت به علت دسترسی سخت به قطعات

#سرعت کمتر در باز و بسته کردن درب

#بی استفاده شدن هنگام قطع برق

به طور کلی این موتورها برای فضاهایی که کرکره سبکی دارند و  فضای کمی دارند بسیار مناسب است و خیلی از معایب آن با نصب اصولی و قرار گیری در جای مناسب رفع میشود.

روش نصب موتور توبلار

روش نصب موتور توبلار

1_.ابتدا، باید مکان مناسب برای نصب موتور توبلار را انتخاب کنید. این مکان باید دارای دیوار یا ستونی محکم باشد که قادر به تحمل وزن موتور و کرکره باشد.

2_سپس، با استفاده از ابزار مناسب، سوراخ‌های مورد نیاز برای نصب موتور را در دیوار یا ستون برای پیچ‌ها بگذارید. حتماً از دستگاه‌های دقیق مانند سطح سنج استفاده کنید تا موتور را به صورت عمودی نصب کنید.

3_سپس، موتور را به دیوار یا ستون نصب کنید و از پیچ‌ها برای ثابت کردن آن استفاده کنید. مطمئن شوید که موتور به طور محکم نصب شده و حرکت آن مانعی ندارد.

4_بعد از نصب موتور، باید کرکره را به آن متصل کنید. برای این کار، از قطعات اتصالی مناسب مانند آچارهای کرکره استفاده کنید. مطمئن شوید که اتصالات به طور صحیح و محکم انجام شده است.

5_بعد از اتصال کرکره، باید سیم‌های برق موتور را به سیستم برق خانه متصل کنید. این شامل اتصال سیم‌های فاز، نول و زمین است. اگر شما تجربه کافی در این زمینه ندارید، بهتر است از یک برق کار حرفه‌ای کمک بگیرید.

6_در انتها، قبل از استفاده نهایی، مطمئن شوید که موتور به درستی نصب شده است و کرکره به طور صحیح باز و بسته می‌شود. از کلیدها یا ریموت کنترل موتور استفاده کنید و عملکرد آن را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که این فقط یک راهنمای کلی است و مراحل نصب ممکن است بسته به نوع موتور و کرکره و شرایط مختلف، متفاوت باشد.

جمع بندی

همانطور که گفته شده موتور‌های توبلار برای خانه‌ها و فضاهای کوچک بسیار میتوانند مفید باشند امیداوارم خواندن این مطلب باعث آشنایی بهتر شما با این موتور‌ها شده باشد و به انتخاب شما کمک کرده باشد.

سوالات متداول

برای نصب کرکره برقی با موتور توبلار نیاز به یک توبلار مناسب، کابل برق، سوییچ و کلید فشاری می باشد.

 ابتدا توبلار به اندازه مناسب برش داده شده و به موتور توبلار متصل می‌شود. سپس توبلار به اندازه لازم در روی پنجره یا درب نصب شده و سپس به سوییچ برق و کلید فشاری متصل می شود.

 نصب کرکره برقی با موتور توبلار به صورت کلی نیاز به ابزارهای مناسب و دقت در انجام کار دارد اما به طور کلی به دلیل تنوع موتورها و سایزهای مختلف توبلار، ممکن است نیاز به دانش فنی خاصی داشته باشد.

بسته به تجربه و دانش فنی شخص، نصب کرکره برقی با موتور توبلار می‌تواند به صورت دستی و توسط خود شخص انجام شود اما برای اطمینان از نصب صحیح و بدون مشکل، معمولا توصیه می‌شود از یک تکنسین حرفه ای استفاده شود.

   بله، همانند دیگر سیستم‌های الکتریکی، کرکره برقی با موتور توبلار نیاز به تعمیرات و نگهداری دوره‌ای دارد تا عملکرد بهینه آن تضمین شود.

   بله، کرکره برقی با موتور توبلار برای استفاده در مکان‌های با فضای کوچک مناسب می‌باشد و به راحتی می‌تواند در صندوق رولی پنجره یا درب نصب شود.

   بله، کرکره برقی با موتور توبلار به عنوان یک راه حل هوشمند برای کنترل نور خورشید و دما در منازل و دفاتر کار بسیار موثر است و می تواند به کاهش هزینه‌های انرژی کمک کند.

   بله، بسیاری از مدل‌های کرکره برقی با موتور توبلار قابلیت کنترل از راه دور از طریق استفاده از یک سیستم خودکار یا تله سیستم را دارند.

   بله، کرکره برقی با موتور توبلار از نظر ایمنی و امنیت برای محیط‌های مسکونی و تجاری بسیار مناسب می‌باشد و معمولا به کلید فشاری و سیستم ایمنی مجهز می‌باشد.

 بله، کرکره برقی با موتور توبلار به عنوان یک راهکار مدرن و کارآمد برای پنجره‌ها و درهای مختلف ظاهری زیبا و جذاب دارد که می تواند به زیبایی فضا کمک کند.