در این مقاله بخوانید

چگونه با نصب پانل دیواری سه بعدی به کسب درآمد برسیم؟

پانل سه بعدی چیست؟

استفاده از پانل‌های 3d چه مزایایی دارد؟

چگونه می‌توان این پانل‌ها را نصب کرد؟ 

چه کارهایی قبل از نصب پانل‌ها باید انجام داد؟

تا انتهای این مقاله آموزش نصب پانل سه بعدی با موما همراه باشید تا به پاسخ سوالاتتان دست پیدا کنید.

پانل دیواری سه بعدی سبک اما بادوام است. هنگامی که از آن‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه‌ها یا محیط‌های تجاری استفاده می‌کنند علاوه بر ایجاد جلوه زیبا، دیوارها را نیز محکم می‌کنند. پانل‌های 3d از آنجایی که در برابر آب مقاوم هستند، تحت تأثیر رطوبت قرار نمی‌گیرند و از دیوارها در برابر نفوذ رطوبت محافظت می‌کنند.

پانل سه بعدی چیست؟

پانل سه بعدی چیست؟

پانل دیواری سه بعدی نوعی متریال تزئینی دیوار با طرح‌های سطحی سه بعدی و با اشکال مختلف هستند. آن‌ها برای پوشاندن دیوارها، برای ایجاد دکوراسیونی با جلوه ویژه و زیبایی روی دیوار نصب می‌شوند.

پانل‌های 3d که برای استفاده‌های تزئینی و کاربردی طراحی شده‌اند، عایق صدا و عایق حرارت و… هستند. اگرچه پانل‌های دیواری در اندازه‌های مختلف موجود هستند، اما حداکثر ابعاد پانل‌های موجود 2700 میلی‌متر در 600 میلی‌متر است تا حمل و نقل آسانی داشته باشند.

چگونه با نصب پانل سه بعدی به کسب درآمد برسیم!

چگونه با نصب پانل سه بعدی به کسب درآمد برسیم!

برای اینکه بتوانید با نصب پانل دیواری سه بعدی کسب درآمد کنید ابتدا باید اصول نصب و ابزارهای مناسب و ضروری پانل‌های 3d را بشناسید. ما در ادامه مراحل نصب و ابزارهای لازم برای نصب پانل‌های سه بعدی را معرفی می‌کنیم.

وسایل مورد نیاز برای نصب پانل دیواری

1_دیوارپوش سه بعدی با طرح و رنگ دلخواه

2_چسب مناسب

3_چهارپایه یا نردبان

4_غلتک یا قلمو رنگ

5_سنباده

6_نوار اندازه گیری

7_چاقوی کاربردی

مراحل نصب پانل‌های دیواری سه بعدی

قبل از اینکه بخواهید پانل‌های دیواری سه بعدی را نصب کنید، سطوح  دیوارها را بررسی کنید تا در صورت وجود ترک خوردگی طبله و… آن‌ها را با بتونه و رنگ روغن برطرف کنید. بعد دیوارها را تمیز و عاری از رنگ سست کنید. به طور کلی  قبل از نصب اطمینان حاصل کنید که سطح دیوار تمیز، خشک و عاری از مواد سست است.

وسایل درون اتاق را تا حدالامکان خارج کنید یا به وسط اتاق بیاورید و روی آن‌ها را بپوشانید تا گرد و غبار به خود نگیرند. نحوه چیدمان و طرح پانل دیواری سه بعدی را از قبل برنامه ریزی کنید و آن را متناسب با طرح دلخواه آماده کنید. سپس با سنباده روی دیوار ساب بزنید تا سطوح دیوارها حالت زبری به خود بگیرند. سپس الگو و طرح موردنظر از پانل دیواری سه بعدی را آماده کنید.

به صورت کاشی‌های برش خورده طرح خود را آماده کنید و قسمت مورد نظر را با متر اندازه بگیرید و نقطه کانونی مناسب برای چسباندن طرح پانل‌های 3d روی دیوار را پیدا کنید. هنگامی که پانل‌های دیواری در جای خود قرار گرفتند، در اطراف محیط پانل و سایر نقاط تماس به دیوار فشار وارد کنید تا در جای خود قفل شوند. هنگامی که همه پانل‌ها نصب شدند، به کل سطح صاف فشار وارد کنید تا اتصال آن‌ها روی دیوار کامل شود.

پس از چسباندن پانل‌ها به دیوار، باید قبل از هر کار دیگری، روکش پرایمر/سیلر اعمال شود. پوشش پرایمر به طور کلی از پانل‌ها در حین تکمیل و روند کار محافظت می‌کند. پس از رضایت از تکمیل شدن کار، از عاری بودن سطح از گرد و غبار اطمینان حاصل کنید و پوشش نهایی آستر و پوشش رنگ را اعمال کنید.

انواع پانل‌های دیواری سه بعدی

انواع پانل‌های دیواری سه بعدی

پانل‌های دیواری سه بعدی بر اساس مواد استفاده شده در ساخت آن‌ها به شرح زیر طبقه بندی می‌شوند:

#پانل‌های سه بعدی چوب:

ساخته شده از تراشه‌های چوب برای ایجاد ظاهری طبیعی و گرم در دکوراسیون و طراحی داخلی استفاده می‌شود.

#پانل‌های3D MDF :

از تخته‌های فیبر با چگالی متوسط ​​و رزین ساخته شده‌اند. این پانل‌های 3d مقرون به صرفه، جذاب و قابل رنگ آمیزی هستند.

#پانل‌های سه بعدی اکریلیک پلیمر/گچ:

از گچ با کیفیت بالا و پلیمر اکریلیک ساخته شده‌اند و با محیط زیست سازگار هستند. می‌توانند به ساختارها و اشکال مختلف قالب گیری شوند. برای استفاده در داخل ساختمان با محیط روشن و نور بالا ایده‌آل هستند. می‌تواند به صورت سفارشی نیز ساخته شوند. از پانل‌های پلیمری اکریلیک نیز می‌توان برای پروژه‌های بیرونی استفاده کرد.

#پانل‌های سه بعدی چرمی:

از چرم برای افزودن ظرافت سلطنتی در داخل خانه ساخته شده‌اند. این پانل دیواری سه بعدی گران است و برای افزودن یک فضای مجلل در داخل خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

#پانل‌های سه بعدیPVC : جدیدترین ترند پانل‌های 3d در بازار است. این پانل‌ها از PVC ساخته می‌شوند و بسیار مقرون به صرفه هستند. به راحتی با چسب روی دیوار چسبانده می‌شوند و قابلیت رنگ آمیزی نیز دارند.

#پانل‌های سه بعدی بامبو:

از بامبو درست می‌شوند. این پانل‌های 3d سبک، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست هستند.

#پانل‌های سه بعدی شیشه‌ای:

آن‌ها از شیشه‌های مقاوم ساخته شده‌اند که بسیار گران قیمت هسند و از آن‌ها برای جدا کردن فضاهای مختلف از هم استفاده می‌کنند. این نوع پانل دیواری سه بعدی بیشتر در ادارات کاربرد دارد.

#پانل‌های سه بعدی فیبر:

ساخته شده از باگاس نیشکر (بقایای فیبری ساقه‌های خرد شده نیشکر). آن‌ها سازگار با محیط زیست، کمپوست پذیر، آسان برای نصب، بازیافت و 100% زیست تخریب پذیر هستند.

#پانل‌های سه بعدی آجری:

از آجر، محکم و مقاوم ساخته شده و در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم است. آن‌ها از دیوارهای فضای باز محافظت می‌کنند.

چرا باید پانل‌های دیواری سه بعدی را انتخاب کنید؟

چرا باید پانل‌های دیواری سه بعدی را انتخاب کنید؟

#پانل‌های 3d از دیوارها محافظت می‌کنند و عیوب آن‌ها را پنهان می‌کنند.

#نصب و تعویض آن‌ها آسان است. پانل دیواری سه بعدی را می‌توان به راحتی با چسب روی دیوار نصب کرد.

#از آن‌ها برای تغییر دکوراسیون فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان می‌توان استفاده کرد.

#نگهداری از پانل‌های دیواری آسان است.

#آن‌ها مقرون به صرفه هستند.

#پانل‌های دیواری سه بعدی می‌توانند خواص صوتی و مقاوم در برابر آتش داشته باشند.

#آن‌ها بادوام هستند و ظرافت را به داخل و خارج از خانه اضافه می‌کنند.

#می‌توانند دیوارها را عایق کنند و در زمستان باعث گرم شدن فضا داخلی خانه شوند.

#در سبک‌ها یا تم‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند.

جمع بندی

از پانل‌های 3d برای طراحی و دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان‌ها استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با یادیگری اصول نصب این پانل‌ها به راحتی به کسب درآمد برسید. زیرا نصب پانل دیواری سه بعدی به راحتی انجام نمی‌شود و نصب آن‌ها برای هرکسی میسر نیست.